10 najlepszych piosenek na pierwszy taniec

Zastanawiasz się, która piosenka na pierwszy taniec zrobi największe wrażenie? I dobrze, bo otwierający utwór ma ogromny wpływ na przebieg wesela

Musicie wyglądać przy niej pięknie, bo wasz pierwszy taniec zostanie uwieczniony (i będzie wielokrotnie oglądany), a w trakcie tańca powstaną jedne z waszych najpiękniejszych fotografii ślubnych.No i nie ukrywajmy, ta piosenka pokaże wasz lifestyle, powie gościom co wam w duszy gra.

Jeśli ten pierwszy taniec będzie szalony, takiej imprezy możecie się spodziewać – goście mogą nastawić się na dzikie pląsy. Natomiast przy eleganckiej i wzruszającej nucie (co oczywiście wygląda super na zdjęciach), tańce  na parkiecie mogą się długo  rozkręcać. A jeżeli uważacie, że wasza ulubiona piosenka (przy której się  pierwszy raz pocałowaliście) będzie dobra, to podążajcie za głosem serca (prawdziwe emocje na fotografiach ze ślubu to podstawa). Pamiętajcie jednak, że to co dla was ma ważny kontekst, dla innych może być nudne….a przecież na weselu macie ogromną publiczność (którą też fotografujemy).

Najlepiej wybrać lubiany przez was standard – piosenkę przy której czujecie się dobrze, a  inni mogą ją podśpiewywać pod nosem. To wprowadzi luźniejszą atmosferę oraz da wam więcej komfortu przy pierwszym tańcu – bo tak, możecie mieć tremę. Dawno niewidziane ciocie mogły ostatni raz widzieć wasze występy w przedszkolu.

Wyluzowani i szczęśliwi nowożeńcy to dla fotografa ślubnego niezwykły walor. Oczywiście tych spiętych też lubimy fotografować- w związku z tym, że jesteśmy dyskretne (fotografia lifestylowa-fotografujemy z oddalenia), nie dostarczymy dodatkowych stresów. Samo wybieranie najlepszej piosenki na pierwszy taniec może okazać się super zabawą. A oto nasz  subiektywny ranking 10 najlepszych piosenek na pierwszy taniec.

1. Najlepsza piosenka na pierwszy taniec weselny – wersja słoneczna

Oczywiście Zbigniew Wodecki. Nieodżałowany król polskiej sceny rozrywkowej. Znany i kochany. Jego niezwykły projekt z  formacją Mitch& Mitch to prawdziwa perełka. A “Rzuć to wszystko co złe” to jeden z najbardziej pozytywnych utworów jakie znamy. Wybór na pewno niebanalny a wprowadzi wszystkich w wyjątkowy pozytywny nastrój. Tańczy się do tego swingująco- więc na fotografiach ślubnych będzie naprawdę pięknie.

2. Najlepsza piosenka na pierwszy taniec weselny – pójdźcie w tango

Sfotografowanie pary wirującej w rytm piosenki “Jeszcze raz Va Bank”, nadal pozostaje naszym marzeniem. Ale może po publikacji tego rankingu to się zmieni! Najprostsze kroki tango – a tango na fotografiach ślubnych wygląda zawsze olśniewająco, szczęśliwi ludzie  i głos Anny Dereszowskiej (wykonanie z Machiną el Tango). To nie byłby wybór oczywisty, ale za to melodia znana i lubiana. Mógłby to być spektakularny początek waszego wesela.

3. Najlepsza piosenka na pierwszy taniec weselny – klasyk prosto w serce

Tej piosenki nie da się nie lubić!  Ałła Pugaczowa i  jej “Miliona ałych roz , zawiera wszystkie niezbędne składniki do wspaniałej zabawy: romantyczna wschodnia nuta, powrót do lat 70-tych (wiele cioć i wujków będzie wzruszonych), tekst o głębokiej miłości i w końcu humorystyczne podejście do pierwszego tańca. Szczerze, nie przypominamy sobie wesela bez tej piosenki. Ale wściubiona pomiędzy inne utwory na waszym weselu, może nie wybrzmieć- tą s charakterystyczną subtelnością. I wielką miłością. Bo “Milion purpurowych róż” opowiada właśnie o tym, że zakochanie się to “zmienienie życia w kwiaty”. Od razu nasza lifestylowa wyobraźnia fotograficzna zaczyna pracować –  aż się prosi, żeby usypać z czerwonych róż koło, w którym para będzie wirować podczas swojego pierwszego tańca.

4. Najlepsza piosenka na pierwszy taniec weselny – hipsterski łamacz serc

Jedna z najpiękniejszych popowo-rockowych współczesnych piosenek o miłości. Wszystkim dziewczynom miękną kolana przy Coldplay “Sky full of stars”, a już na pewno panna młoda będzie przy nim błogo rozmarzona. Wirując przy tym utworze można przypomnieć sobie wszystkie najpiękniejsze chwile ze związku, który wszedł w nowy etap. A my to wszystko uwiecznimy – ze stylem wiadomo.

5. Najlepsza piosenka na pierwszy taniec weselny – kultowo i  elegancko

Jeśli zatańczycie walca na początek wesela to zapewne brawom nie będzie końca. Genialny klasyk na pierwsze kroki. Atmosfera prosto z Wiednia, albo wprost z kultowych “Nocy  i Dni”. Gdyby tak dekoracje, kwiaty (może nenufary) dobrać pod ten utwór.. ach ślub cudo! Lifestylowe fotografie od Pełną Parą Studio boskie.

6. Najlepsza piosenka na pierwszy taniec weselny  – odważna alternatywa

Drobna sugestia od nas dla tych, którzy nie boją się eksperymentów i odgrywania ról. Genialny kawałek Depeche Mode “Master and Servant” wydaje się, że pasuje bardziej na imprezę retro niż ślub, jednak…kto zabroni młodej parze, unikalnego pierwszego tańca. To propozycja dla ludzi z wielką fantazją oraz tych,  którzy fascynację depeszami zaliczyli we wczesnej młodości.

7. Najlepsza piosenka na pierwszy taniec weselny – uff jak gorąco

O zespole Jungle było głośno w pewnych neosoulowych kręgach trzy lata temu, kiedy wydali swój pierwszy album. Dwóch przyjaciół z Londynu nagrało kawałek “Heat”. Niezwykły taniec na wrotkach w teledysku to prawdziwa wirtuozeria….ale też coś co można śmiało skopiować. I gdyby takie coś zatańczyć, to macie viralowe video zapewnione.

8. Najlepsza piosenka na pierwszy taniec weselny – energia bez końca

Można by rzec, że jedne z najlepszych rzeczy powstają z niemocy. Tak było z utworem “25 or 6 to 4” legendarnej grupy Chicago. Tytuł piosenki to parafraza minut, kiedy powstawała, 25 lub 26 minut do 4 nad ranem. Ale ileż w tym kawałku jest energii.  Prawdziwy rock and roll. My to kochamy, więc polecamy.

9. Najlepsza piosenka na pierwszy taniec weselny – feministki i feminiści

„Kamelemba” Oumou Sangaré to propozycja dla wyzwolonych panien. Ale może jeszcze bardziej dla wyzwolonych kawalerów. Niezwykły utwór opowiadający  nie tylko o pozytywach związku ma mega moc. Nasze aparaty już tańczą.

10.Najlepsza piosenka na pierwszy taniec weselny – wolność

A na koniec mega ciekawostka. Wiedzieliście, że naprawdę pierwszy taniec zarejestrowany na taśmie filmowej z dźwiękiem to taniec dwóch mężczyzn? Ta informacja przy planowaniu pierwszego tańca na wesele, może być  użyteczna w tym sensie, że otwiera nieograniczone pole wyobraźni do wyboru pierwszego tańca. Wiedzcie, że cokolwiek wybierzecie my to uwiecznimy w nadzwyczajny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *